Rozwój sztucznej inteligencji w ostatnich latach znacząco wpłynął na efektywność naszego codziennego życia. Jakie narzędzie AI będzie najlepsze w 2023 r., gdy dostępnych będzie ich coraz więcej?

W badaniu przeprowadzonym przez Tipalti przeanalizowano szereg narzędzi sztucznej inteligencji w oparciu o takie czynniki, jak liczba wyszukiwań, obserwacje społecznościowe, media internetowe, oceny TrustPilot i pięciogwiazdkowe oceny, aby określić najlepsze narzędzia sztucznej inteligencji na rok 2023.

Lista najlepszych narzędzi AI wg Tipalti

Pierwsze miejsce zajmuje ChatGPT z ogólną oceną 8,99. ChatGPT był najczęściej wyszukiwanym narzędziem AI w Google w zeszłym roku i obecnie ma ponad 120 000 obserwujących na Twitterze i prawie 19 000 obserwujących na Linkedin. Narzędzie ma ocenę 4,7/5 na G2, a jeden użytkownik powiedział, że sprawia, że czują się, jakby mieli „nieskończenie kreatywnego asystenta”.

Na drugim miejscu znajduje się Copy.ai z ogólną oceną 8,83. W ciągu ostatniego roku narzędzie zostało wyszukane ponad 5,5 miliona razy w Google i wygenerowało ponad 55,7 tysięcy obserwujących na Twitterze i prawie 14 000 obserwujących na Linkedin. Na G2 użytkownicy ocenili Copy.ai na 4,8/5, z 147 pięciogwiazdkowymi recenzjami. Użytkownicy mogą korzystać z narzędzia za darmo, ale mają również możliwość uaktualnienia do konta Pro za 36 USD.

PyTorch zamyka pierwszą trójkę z ogólną oceną 8,26. Całkowicie darmowe narzędzie ma 318 400 000 obserwujących na Twitterze i prawie 160 000 obserwujących na Linkedin, a od kwietnia 2022 r. zostało wyszukane w Google ponad 2,9 miliona razy. PyTorch ma ocenę 4,5/5 na G2, a użytkownicy chwalą go za zakres typów danych i wybór architektury modelu idealnej dla początkujących AI.

Zestawienie przygotowane przez Tipalti zamyka polskie rozwiązanie Live Chat oferowane przez Live Chat Software ex aequo z rozwiązaniem Wordtune amerykańskiej firmy AI21 Labs. Oba rozwiązania zdobyły po 5.87 pkt w 10 punktowej skali. Autorzy badania wzięli pod uwagę popularność narzędzi mierzoną m.in. ilością obserwujących na LinkedInie i Twitterze oraz popularnością w wyszukiwarce Google. Autorzy badania sprawdzili także recenzje na portalu G2.com, jak również badali ceny każdego rozwiązania. 

LiveChat to oprogramowanie stworzone przez firmę LiveChat Software, umożliwiające komunikację w czasie rzeczywistym pomiędzy przedsiębiorstwami a ich klientami na stronach internetowych.

Produkt LiveChat pozwala na prowadzenie czatu na żywo, który może zwiększyć zaangażowanie i satysfakcję klientów, umożliwiając natychmiastową odpowiedź na pytania lub problemy. Oferuje też wiele funkcji, takich jak automatyczne odpowiedzi, analityka czatu, przekierowywanie rozmów do odpowiednich członków zespołu, i wiele innych.

Najczęściej wyszukiwane narzędzia AI w wyszukiwarce Google

Biorąc pod uwagę aspekt ilości wyszukiwań w wyszukiwarce Google, rozwiązanie Live Chat osiągnęło bardzo wysoką 5. pozycję. W przypadku innych analizowanych kwestii Live Chat jest zdecydowanie niżej. Nie mniej, jest to spory sukces polskiego rozwiązania, które cieszy się zainteresowaniem na świecie.

Rozwiązanie Live Chat to jedyny polski akcent w zestawieniu. W rankingu królują narzędzia amerykańskie, których jest ponad 50%. Żaden z innych krajów nie może pochwalić się tak dużą ilością narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, które zdobyłyby tak duże uznanie użytkowników. 

źródło: Tipalti

Narzędzia AI z największą liczbą obserwujących na Twitterze

Narzędzia AI z największą liczbą obserwujących na LinkedIn

źródło: Tipalti
źródło: Tipalti

Narzędzia AI najwyżej ocenione na portalu G2.com

Kraje z największą ilością najwyżej ocenianych rozwiązań AI

źródło: Tipalti