Jest obecna na polskim rynku już od 20 lat i stale przekonuje konsumentów swoją renomą oraz wysoką wydajnością produktów, a przy tym ciągle rozwija asortyment. O kim mowa? O marce Activejet – docenianym producencie materiałów eksploatacyjnych do drukarek i nie tylko. 

Jakość doceniana przez rynek

W 2002 roku, polska firma ACTION S.A., stworzyła własną markę eksploatacyjną o nazwie ActiveJet. Początkowo, w sprzedaży produktów z biało-czerwonym logo znajdowały się tylko materiały eksploatacyjne do drukarek, lecz z biegiem lat – w odpowiedzi na potrzeby klientów, marka sukcesywnie się rozrastała, a do jej asortymentu były wprowadzane kolejne produkty. Obecnie oferuje również towary w takich kategoriach jak oświetlenie, zasilanie, akcesoria do komputerów, artykuły do domu i biura, a w tym np. wentylatory czy niszczarki. Od początku funkcjonowania, marka postawiła sobie za cel kreowanie produktów wysokiej wydajności i unikalnej jakości, które osiągała dzięki używaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Wypracowana jakość szybko została doceniona przez klientów i rynek. W okresie od 2007 do ubiegłego roku, zebrała prawie 70 różnego rodzaju nagród, laurów konsumenckich i pozytywnych testów jakości od niezależnych instytucji. Marka posiada też wiele uznanych, międzynarodowych certyfikacji jak GRCI, IPL RIT od Imaging Products Laboratory czy ISO 9001:2008 i ISO 14001:2004 wydane przez BSI Group Polska. W konsekwencji strategii nieustannego rozwoju, w 2016 roku marka przeszła rebranding, podkreślający ważne dla niej wartości takie jak: nowoczesność, najwyższa jakość i europejskie pochodzenie. Zmieniona została identyfikacja wizualna na bardziej minimalistyczną oraz nazwa – stając się Activejet jaką znamy dzisiaj.

Sportowy duch

Activejet od wielu lat intensywnie promuje polski sport. Nie bez przyczyny, bo również i ACTION S.A. w DNA swojej działalności ma wspieranie inicjatyw sportowych. W listopadzie 2011 roku Activejet zostało sponsorem głównym Klubu Piłkarskiego Legii Warszawa. Decyzja ta przełożyła się na zwiększenie rozpoznawalności marki Activejet, zdobywanie bardzo dobrych wyników sprzedażowych czy współpracę z nowymi partnerami. Sponsoring warszawskiej drużyny trwał do 2013 roku i czas ten obfitował w sukcesy dla obu stron. Legia Warszawa zdobyła tytuł mistrza Polski, a rezultaty promocji dla Activejet były tak znaczące, że zostały nazwane nawet „efektem Legii”! Dzięki temu, marka umocniła swoją pozycję lidera branży, a także zwiększyła swój udział w rynku. Rok później, Activejet zaczął wspierać lokalny klub sportowy w Zamieniu – Stowarzyszenie Miłośników Piłki Nożnej FC Lesznowola, którego sponsoring trwa nieustannie od tamtego czasu. Dzięki wsparciu, klub mógł i dalej może się rozwijać. Potwierdzają to liczby. W 2014 roku w FC Lesznowola trenował około 100 zawodników i zatrudniał 5 trenerów, dziś to ponad 250 zawodników i 18 trenerów. Poza tym, klub został doceniony przez Polski Związek Piłki Nożnej i otrzymał srebrny certyfikat PZPN, który od 2019 roku dalej utrzymuje. Również dzięki możliwości rozwoju Stowarzyszenie Miłośników Piłki Nożnej FC Lesznowola stało  się Klubem Partnerski Legii Warszawa, co daje możliwość nauki od najlepszych.

Również kolarstwo jest dziedziną sportową aktywnie promowaną przez markę Activejet. W 2014 roku utworzona została zawodowa szosowa grupa kolarska – ActiveJet Team, która w tamtym sezonie wystartowała w ponad 40 wyścigach. Tego samego roku nawiązano też współpracę z Akademią Kolarską Copernicus. Do tej pory drużyna prężnie uczestniczy w zawodach i startuje w najważniejszych wydarzeniach kolarskich m.in. Tour de Pologne, Tour de Suisse, Cyclassic Hamburg, a Activejet nadal sponsoruje cykle kolarskich wyścigów.

Edukacja druku

Activejet ma na swoim koncie również kilka ciekawych akcji promujących inicjatywy edukacyjne, społeczne oraz te związane z kulturą. W 2019 roku marka stworzyła ogólnopolską kampanię „Arcydzieło druku”, gdzie wykreowała niezwykłe okładki z grafikami bazującymi na obrazach, przerobionych  w ciekawy sposób, przy użyciu swego rodzaju iluzji optycznej. Activejet wystąpił dzięki temu w wielu znanych tytułach biznesowych, społecznych i podróżniczych w Polsce. Tego samego roku wystartował również program edukacyjny „Rusz ręką”, mający na celu uświadomienie dorosłym o coraz powszechniejszym problemie z rozwojem motoryki małejwśród dzieci, czyli np. rysowaniem i wycinaniem, które może się negatywnie odbić na ich późniejszym rozwoju. Organizowane były różnego rodzaju warsztaty dla dzieci, mające na celu zaaktywizowanie ich dłoni, aby uczyły się przez zabawę, a przy tym zdobyły wiedzę o funkcjonowaniu drukarki czy sposobach druku. Tu więcej.

W trosce o środowisko

Filozofia ekologiczna stanowi ważną kwestię dla Activejet, już wpisaną w działalność marki, która chce zminimalizować swój negatywny wpływ na planetę. W tym celu poddaje segregacji odpady produkcyjne, ale to dopiero początek działań „eko”. Activejet wychodzi naprzeciw swoim konsumentom i ułatwia im recykling swoich produktów – do tuszów dołącza opłaconą, specjalną kopertę, która jest przystosowana do transportu pustych pojemników. Wystarczy, że klient włoży do niej zużyty już pojemnik po tuszu, a całość odda do bezpłatnego nadania na poczcie! Dalej, zawartość przesyłki ponownie trafi do Activejet, który odpowiednio ją przetworzy. Tu więcej.

Activejet od lat niezmiennie świetnie działa i należy do liderów alternatywnych materiałów drukujących w Polsce. Świadczą o tym liczby. Udział w rynku materiałów do drukarek marek ACTION S.A. od lat oscyluje wokół 35 proc. I to ważna informacja, wszak drukujemy generalnie coraz mniej, ale mimo wszystko marka ma w tym swój stały udział. Pokazuje to, że wysoka jakość produktów Activejet jest jej wyjątkową cechą, docenianą przez nabywców już od długiego czasu. Mimo przemian na rynku, zmieniających się wymagań konsumentów oraz nowych trendów technologicznych, unikalna jakość Activejet zostaje zawsze na najwyższym poziomie – tego można być pewnym! Activejet wykorzystuje swoje doświadczenie, by zaskakiwać coraz to nowymi produktami dodawanymi do oferty. Stąd, można śmiało powiedzieć, że Activejet jest stabilnym graczem na zmieniającym się rynku i możemy być pewni, że jeszcze wiele razy nas zaskoczy.