Biznes tworzą ludzie i to oni są najważniejsi – to jest dewiza, która przyświeca Advatech. Firma, która w tym roku świętuje swoje 25-lecie pokazuje, jak istotni w stabilnym budowaniu innowacyjnego biznesu IT w Polsce są ludzie.

25 lat działalności i sukcesywnego rozwoju firmy na polskim rynku to niewątpliwy sukces, którym może pochwalić się Advatech obchodzący w tym roku ćwierćwiecze działalności. Ten jubileusz był świętowany podczas tegorocznej edycji konferencji Advatech Forum.

Biznes, biznes i jeszcze raz człowiek

Konferencję zaczął Prezes Advatech – Jacek Szubert i to właśnie od niego dowiadujemy się, na jakich wartościach budowany jest Advatech: „Nie byłoby tej firmy, gdyby nie nasi wspaniali klienci, partnerzy biznesowi, których jest coraz więcej i z którymi realizujemy coraz bardziej skomplikowane i zaawansowane projekty informatyczne. Ale przede wszystkim nie byłoby tej firmy, gdyby nie pracownicy Advatech”. 

Jacek Szubert, Advatech
Jacek Szubert, Prezes Advatech / źródło: Advatech

Wątek znaczenia ludzi i relacji w budowaniu sukcesu biznesowego przewijał się przez całą konferencję, podczas której partnerzy firmy podsumowywali lata współpracy oraz kreślili wizje i plany na przyszłość. Podobnie, jak Jacek Szubert, Andrzej Przybyło, Prezes AB S.A. również zaznaczył: „Ludzie są najważniejsi w firmie. (…) AB to bardziej firma rodzinna niż korporacja.”

Andrzej Przybyło, Prezes AB
Andrzej Przybyło, Prezes AB / źródło: Advatech

Fokus na potrzeby klienta

Złożoność rozwiązań IT, to, jak bardzo szeroko obejmują działalność operacyjną firm oraz konieczność integracji z wieloma systemami sprawiają, że od integratorów wymaga się kompleksowego podejścia do wdrożenia, przeprowadzenia firm przez tą trudną drogę i jak najbardziej szerokiego wsparcia, zarówno przed, w trakcie, jak i po wdrożeniu. Zaznaczył to Dariusz Piotrowski, VP, General Manager, Dell Technologies Polska, podczas Advatech Forum 2023, stwierdzając, że obecnie największym wyzwaniem współpracy integratorów i vendorów jest równouprawnienie trzech stron wdrożenia, czyli dostawcy technologii, firmy wdrożeniowej i klienta, a także ciągła praca nad doskonaleniem dialogu między nimi. Trudno nie zgodzić się z tymi słowami, zwłaszcza biorąc pod uwagę wiedzę oraz perspektywę tych trzech stron, którą muszą się podzielić, aby osiągnąć wspólny cel. Zaznacza to także Kinga Piecuch, Country Manager, HPE: „Absolutnie jesteśmy nastawieni na klienta i chcemy rozumieć jego potrzeby i na nie bezpośrednio odpowiadać.” 

Kinga Piecuch, Country Manager, HPE
Kinga Piecuch, Country Manager, HPE / źródło: Advatech

Technologia i sprzedaż

Podczas konferencji padło wiele ciepłych słów na temat współpracy z Advatech. Partnerzy firmy doceniali przede wszystkim połączenie umiejętności sprzedażowych i inżynieryjnych firmy, które skutkują dobrymi wynikami. Zaznaczył to m.in. Arkadiusz Sikora, Country Director, VMware Poland: „Advatech łączy w sobie umiejętności sprzedażowe, ale też umiejętności techniczne, dzięki czemu projekty po prostu wychodzą.”

Arkadiusz Sikora, Country Director, VMware
Arkadiusz Sikora, Country Director, VMware / źródło: Advatech

Podobnie twierdzi Dariusz Okrasa, Senior Channel Sales Manager w Dell Technologies, firmy będącej platynowym partnerem wydarzenia. Wskazuje on na kolejne aspekty współpracy biznesowej, opartej na wspólnych celach i doświadczeniach. „Dzisiaj Advatech to zespół doświadczonych nie tylko handlowców, ale też wysokiej klasy inżynierów, biegle posługujących się technologią Dell. Łączy nas jeszcze jedna bardzo ważna rzecz – dla nas w centrum uwagi zawsze pozostaje klient – zarówno dla Dell Technologies, jak i Advatech.”

Dariusz Okrasa, Senior Channel Sales Manager, Dell Technologies
Dariusz Okrasa, Senior Channel Sales Manager, Dell Technologies / źródło: Advatech

„25 lat powrotu do przyszłości”

Advatech, na przestrzeni 25 lat istnienia, współpracował z wieloma firmami, które to doświadczenie dało się odczuć podczas konferencji. Dowiadujemy się na przykład, że wielu spośród partnerów firmy obecnych na wydarzeniu, współpracuje z Advatech od co najmniej kilkunastu lat, a niektórzy nawet od samego początku istnienia firmy. Co ciekawe, wiele partnerstw przetrwało mimo mnogości zmian i fuzji na rynku IT. W rozmowach z partnerami przewijała się m.in. firma Sun Microsystems, przejęta w 2010 roku przez Oracle, a z którą Advatech mocno współpracował w przeszłości. Norbert Tokłowicz, Business Development and Marketing Director w Advatech, który pełnił rolę prowadzącego podczas Advatech Forum 2023, stwierdził, że branża IT jest bardzo ciekawa i dynamiczna pod względem rozwoju biznesu i przejęć. Jednak, jak zaznaczył, w wielu przypadkach nie stanowi to przeszkody dla długotrwałej współpracy, będącej ponad tymi zmianami. To kolejny przykład tego, o czym wspomniał Jacek Szubert, że biznes buduje się z ludźmi.

Norbert Tokłowicz, Business Development and Marketing Director, Advatech
Norbert Tokłowicz, Business Development and Marketing Director, Advatech / źródło: Advatech

Hasłem wydarzenia było „25 lat powrotu do przyszłości”, dlatego podczas rozmów z partnerami Norbert Tokłowicz konsekwentnie dopytywał partnerów o to, co czeka IT w przyszłości. Z pewnością nie jest zaskoczeniem, że wielu partnerów wskazało sztuczną inteligencję jako jeden z głównych trendów IT w najbliższym czasie. Wskazał na to m.in. Arkadiusz Sikora, podkreślając konieczność rozwoju sztucznej inteligencji w ramach prywatnej infrastruktury przedsiębiorstw. 

Marcin Reczyński, Country Manager, Arrow ECS
Marcin Reczyński, Country Manager, Arrow ECS / źródło: Advatech

Drugim trendem, na który wskazywali partnerzy, jest chmura. Podkreślił to m.in. Marcin Reczyński, Country Manager, Arrow ECS – firmy będącej platynowym partnerem wydarzenia: „Cloud jest nieuchronny, dotyka nas pod różną postacią w przeróżnych modelach.” Ten trend jest również istotny z perspektywy Oracle, co zaznaczył Piotr Witczyński, Country Leader Oracle Polska: „Z naszego punktu widzenia, rynek zmierza do chmury, uczenie maszynowe i generatywna sztuczna inteligencja – to są główne kierunki, w które inwestujemy w tej chwili.”

Piotr Witczyński, Country Leader Oracle Polska
Piotr Witczyński, Country Leader, Oracle Polska / źródło: Advatech

Poza kluczowymi trendami, rozwijającymi rynek IT, Dariusz Piotrowski podkreślił znaczenie IT dla rozwoju gospodarek i dzisiejszego świata, wskazując nie tylko na fakt, że w dobie powszechnej cyfryzacji IT jest szalenie ważną branżą, która dzięki temu się rozwija, ale zaznaczył także, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na dostawcach, integratorach i klientów rozwiązań technologicznych: „Mam apel do nas, jako do branży IT, abyśmy traktowali siebie, jako najważniejszą branżę na świecie i bierzmy za to odpowiedzialność. Nie ma dziedziny, firmy, gałęzi gospodarki, która mogłaby funkcjonować dzisiaj bez IT.  (…) Wszyscy państwo, wszyscy partnerzy, klienci, którzy wdrażają IT – jesteśmy instytucjami zaufania publicznego. Jak zrobimy coś źle, to nie ma to tylko wpływu na dział IT czy jakiś projekt, ale na całość funkcjonowania firm, społeczeństw, całych krajów i nie mówię tylko o obszarze bezpieczeństwa.”

Dariusz Piotrowski, VP, General Manager, Dell Technologies Polska
Dariusz Piotrowski, VP, General Manager, Dell Technologies Polska / źródło: Advatech

18 lat Advatech Forum 2023

Już po raz 18. firma Advatech zorganizowała Advatech Forum. Rekordowa pod względem frekwencji konferencja tym razem odbyła się w Hotelu Vienna House Andel’s w kompleksie łódzkiej Manufaktury.

Partnerzy wydarzenia
Platinum: Arrow ECS, Dell Technologies
Gold: Hewlett Packard Enterprise, AB, Oracle, VMware, Lenovo
Silver: Snow Software, Veritas, Akamai Technologies, VectraAI, IBM, Ivanti, HP
Bronze: Al Projekt, Simple AV, Ingram Micro, Veeam, TD Synnex, Exclusive Networks, S4E


Ten artykuł jest częścią współpracy z firmą Advatech. Advatech nie ma wpływu na treść i zakres artykułu. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat Advatech lub tutaj, jeśli chcesz skontaktować się z Advatech w sprawie współpracy.

Treści wszystkich cytatów są dosłowne. Cytaty pochodzą z publicznych wypowiedzi, udzielanych podczas Advatech Forum 2023.